Bandomoji svetainės versija. Atsiprašome už laikinus nepatogumus.

Panevėžio muzikos mokykla

Respublikinė metodinė – praktinė konferencija „Šiuolaikinių ir tradicinių mokymo būdų bei metodų dermė“.

Vasario 17 d.  Panevėžio muzikos mokykloje vyko respublikinė metodinė – praktinė konferencija „Šiuolaikinių ir tradicinių mokymo būdų bei metodų dermė“, skirta profesionaliosios tautinių instrumentų mokyklos Panevėžyje įkūrėjo, birbynininko Vito Stasiškio 100-osioms gimimo metinėms paminėti, kurią surengė mokyklos Tautinių instrumentų metodinės grupės mokytojai.

Konferencijos tikslas ir uždaviniai – padėti mokytojams mokytis vieniems iš kitų praktiškai supažindinant su naujais mokymo metodais, netradicinėmis pamokomis, kompiuterinių technologijų taikymu pamokose, repertuaro parinkimo svarba ir kt., paminėti birbynininko ir  pedagogo Vito Stasiškio 100-ąsias gimimo metines.

Renginio organizatorius džiugino gausus dalyvių skaičius. Į konferenciją, palaikyti organizatorių iniciatyvą, atvyko aukščiausio lygio muzikos profesionalai, instrumentalistai atlikėjai ir pedagogai: LMTA Liaudies instrumentų katedros vedėja, doc. dr. Aistė Bružaitė, doc. Egidijus Ališauskas, doc. Aušrelė Juškevičienė vedė atviras pamokas. Sulaukėme kolegų – Lietuvos birbynininkų ir kanklininkių iš Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Gargždų, Garliavos, Kalvarijos, Kamajų, Kelmės, Kėdainių, Kretingos, Marijampolės ir Panevėžio rajono bei Panevėžio miesto.

Pasveikinti konferencijos dalyvių ir įteikti Panevėžio švietimo skyriaus padėką mokytojai Alvydai Beržonienei „ už konferencijos organizavimo iniciatyvą ir knygos „Birbynininko pradžiamokslis“ išleidimą“, atvyko Panevėžio Švietimo skyriaus vyriausioji specialistė Vilma Bartašienė.

Mokyklos direktorė Žydrūnė Pilkauskienė renginio dalyviams palinkėjo sėkmės darbe ir paskelbė konferencijos pradžią. Gerai darbinei nuotaikai renginio dalyvius nuteikė puikus mokyklos mokinukų (mokytojai S. Alijošaitienė, J. Klišienė, I. Gustienė, R. Mureikienė, V. Klišys) muzikinis pasveikinimas. Ypatingo dėmesio iš Muzikos akademijos dėstytojų, kitų konferencijos dalyvių sulaukė mokytojos Snieguolės Alijošaitienės mokinė Marija Briedytė ir jos be priekaištų muzikaliai ir įtaigiai atliktas M. Mčedelovo kūrinys „Alionuška“.

Mokyklos vadovų ir pedagogų bendro darbo rezultatas konferencijos dalyvių buvo įvertintas puikiai – gera organizacija (nesutrukdė ir nuotolinio jungimosi su keliais pranešėjais iššūkiai), šiltas priėmimas, gera ir konstruktyvi darbinė nuotaika.

Konferencijoje savo patirtimi dalinosi ir mūsų mokyklos mokytojai:

- kanklių klasės mokytoja ekspertė, liaudies instrumentų orkestro vadovė Jolanta Virginija Klišienė. Mokytoja praktiškai supažindino su savo vedamomis netradicinėmis pamokomis ir naudojamais mokymo metodais, su parengta mokymo priemone "Mano stygos sidabrinės", skirta patiems mažiausiems kanklininkams.

- kanklių klasės mokytoja ekspertė, kanklių ansamblio „Ašarėlė“ vadovė Rima Mureikienė rodė atvirą pamoką, kaip kanklės dera su kitais instrumentais.    

- birbynės, lumzdelio klasės mokytoja ekspertė Alvyda Beržonienė supažindino kolegas su sukurtais muzikiniais žaidimais patiems jauniausiems birbynininkams: „Natų traukinukas“ ir „Natų slėpynės“,  bei pristatė savo parengtą leidinį ir leidykloje „Lucilijus“ išleistą “Birbynininko pradžiamokslį”.

- birbynės, lumzdelio, skrabalų klasės mokytojas ekspertas Vidas Klišys supažindino kolegas  su savo aranžuotais kūriniais birbynių ansambliui.

Mokykla visiems dėkoja už gerai ir naudingai praleistą laiką!