Bandomoji svetainės versija. Atsiprašome už laikinus nepatogumus.

Panevėžio muzikos mokykla

Kvietimas į Panevėžio muzikos mokyklos akordeono, sintezatoriaus bei choro mokinių ir jų mokytojų koncertą

ANTRASIS KVIETIMAS

2023-10-24 d., 16.00 val.

Panevėžio muzikos mokyklos akordeono, sintezatoriaus bei choro mokinių ir jų mokytojų koncertas

Antradienį, 2023-10-24 d., 16.00 val. į Koncertų salę kviečia itin savitų ir kontrastingų tembrų ir garsų mozaika. Tai:

Mergaičių choras (Jaunučių choras įsikūrė 1995 m.), vadovaujamas vadovės Sandros Baronienės nuolat dalyvauja Dainų šventėse ir kituose mokyklos bei miesto renginiuose. Kolektyvas sėkmingai įjungė į savo paskutinį projektą su Panevėžio muzikiniu teatru (spektaklis ,,Muzikos garsai“ ) S. Baronienės paruoštos mergaitės – neatsiejama jo dalis.  

Jaunuolių vaikinų choras „Keturi vėjai“ įkurtas 2002 metais. Jam iki 2018 metų vadovavo mokytoja ekspertė Giedrė Jatautytė. Šiuo metu berniukų chorui vadovauja mokytoja Agnė Jakštonienė. Jaunučių chore dainuoja 1-4 klasių, o jaunių chore – 5-8 klasių įvairių specialybių mokiniai. Čia choristai ugdo chorinio dainavimo įgūdžius, o įgytas žinias pritaiko dainuodami. Choristai aktyviai dalyvauja projektuose, mokyklos ir miesto koncertiniame gyvenime. Įsimintiniausi paskutiniai koncertai, spektakliai: minint birželio 1-ąją, Tarptautinę vaikų gynimo dieną, Panevėžio Kristaus Karaliaus katedroje, suskambo nepaprasto grožio ir šviesos sklidinas kūrinys John Rutter „Vaikų mišios“. Tai buvo unikali sceninė patirtis ir galimybė vienoje scenoje dainuoti su ryškiais Lietuvos profesionaliais kolektyvais, solistais. Jame dalyvavo ir mokytojos Sandros Baronienės merginų jaunių choras. Kartu su kolege Sandra Baroniene paruošti mokiniai talkino Panevėžio muzikinio teatro spektakliui „Muzikos garsai“.

Taip pat girdėsim dar dviejų instrumentų – jauno akordeono ir jauniausio sintezatoriaus garsus. Kodėl jauno ir jauniausio? Istoriniai faktai:

Lietuvoje akordeonas pasirodė praeito amžiaus trečiojo dešimtmečio pradžioje, apie 1920 m. Plačiau paplito ne kaime, o mieste. Labiau kaip pramoginis instrumentas, o profesionalų ruošimas Lietuvoje prasidėjo tik nuo 1959 m. Lietuvos valstybinėje konservatorijoje, atidarius akordeono specialybę. O kaip buvo Panevėžyje? Kaip tik tais metais neakivaizdiniu būdu į Vilniaus konservatoriją įstojo Panevėžio muzikos mokyklos mokytojas, turintis chorvedžio diplomą, Danguolis Jakštas. Kodėl? Pasirodo, mūsų mokykloje jau seniai virė darbas ta kryptimi, 1949 m susikūrė akordeono ir violončelės skyrius. Norinčių akordeonu groti buvo tiek daug, kad susibūrė visas akordeonistų orkestras, o mokytojai, visi buvo diplomuoti chorvedžiai: Danguolis Jakštas, Jonas Kiaulėnas, Antanas Talžūnas (tapęs akordeono skyriaus vedėju), Jurgis Palionis, Jonas Liausa, Vitalija Grėtienė, Danutė Plytnikienė, net ir vėliau – 1970 metais akordeonistų orkestrui vadovavimą ir vėl perėmė chorvedys Jonas Grubliauskas. Diplomuoti akordeonininkai Panevėžyje pasirodė gerokai vėliau.

Sintezatoriaus klasė – pati jauniausia ne tik mūsų mokykloje, bet ir visos Lietuvos muzikos mokyklų tinkle, jos pradžia  – 1994 m. ruduo (įkūrėjas R.V. Sikorskis). Mokytojai, kurie dirbo ar tebedirba skyriuje yra iš įvairių skirtingų sričių – birbynė, akordeonas, chorvedyba, saksofonas, bendrasis fortepijonas, muzikologija. Visus juos jungė smalsumas, entuziazmas, domėjimasis naujais dalykais. Gilinti žinias aukštoje mokykloje – nebuvo galimybės, nes tokios specializacijos aukštoji mokykla neturėjo. Viską susikurti reikėjo patiems. Grupės mokytojams aktualiausios užduotys – kaupti repertuarą, jį pritaikyti, aranžuoti, rengti metodinę medžiagą (pirmieji  seminarai  šia tema įvyko 2014, 2020 m, parašytas metodinis darbas ,,Iliustruota sintezatoriaus atsiradimo istorija“), edukuoti miesto jaunimą, kurti atlikimo tradicijas. Šiandien, trijų skyriaus mokytojų dėka, nuolat vyksta tęstiniai projektai ,,Pažinkime sintezatorių“, ,,Muzikos taku“. Jau turime ir savo respublikinį festivalį ,,Elektroninių garsų mozaika“, pirmuosius laurus respublikiniuose ir tarptautiniuose konkursuose. Ir dar galim pasidžiaugti, kad mūsų mokiniai turi galimybę studijuoti aukštesnėse institucijose giminingų dalykų: ,,Garso režisūra“ Panevėžio V. Mikalausko menų mokykloje, LMTA bakalauro specializacija ,,Elektroninė muzika“, itin lanksčios programos yra Kauno VDU.

Plati tiek akordeono, tiek sintezatoriaus dinaminė, tembrinė bei diapazono skalė leidžia daryti daug: nesvarbu, kūrinys skirtas styginiams, pučiamiesiems, fortepijonui ar visam orkestrui – aranžuotės suskamba šiais instrumentais naujai ir netikėtai. Tad pasitikime šiandien puikiai dirbančių akordeono mokytojų A. Vinckienės, D. Šatrauskienės, S. Palivono, sintezatoriaus mokytojų R. V. Sikorskio, L. Martinkutės, V. Tichanavičiaus mokinius, S. Baronienės vadovaujama Jaunių, Jaunučių chorą, A. Jakštonienės berniukų chorą, kurie dalyvauja miesto, respublikiniuose ir tarptautiniuose renginiuose  bei  palinkėkime jiems sėkmės!