Bandomoji svetainės versija. Atsiprašome už laikinus nepatogumus.

Panevėžio muzikos mokykla

Kvietimas į operą – poemą „Strazdas – žalias paukštis“

Panevėžio Muzikos Mokyklos 75-mečio ypatingasis Kvietimas

Praėjo beveik 40 metų... ir vėl...

Opera – poema „Strazdas – žalias paukštis“ premjera įvyks 2023 m. spalio 27 d. ir spalio 29 d. Panevėžio muzikiniame teatre.

Klausytojus kvies naujai atgimstanti opera – poema „Strazdas – žalias paukštis“ – tai dovana visam Panevėžio miestui, taip pat ir mūsų mokyklos bendruomenei, juolab, kad vyksta ir aktyvus bendradarbiavimas. Premjera, kuri atkeliauja į kompozitoriaus gimtąjį Panevėžį, šį kartą bus kiek kitokia, nei pirmoji, statyta Kaune 1984 m. Vienintelis tiltas jungiantis buvusįjį laiką ir šiandieną – tai režisierius Jonas Vaitkus. Ir, be abejo, muzikinė partitūra bei poetinė kūrinio dalis – dviejų genijų sąjunga, kuri Lietuvai dovanojo naująjį reiškinį – muzikologai jį pavadino – pagoniškuoju avangardu.

Visa kita atgims iš naujo, su nauja komanda, naujomis detalėmis, naujais žvilgsniais ir gyvai skambančia muzika. O kokie yra naujieji kūrybinės grupės veidai?

Vaidmenų atlikėjai:

Moteris:

Latvė, jau 14 metų leidžianti šaknis Lietuvoje, „Auksinio kryžiaus“ laureatė, profesorės Reginos Maciūtės klasės auklėtinė, sopranas. Ji yra parengusi ne vieną vaidmenį Latvijos nacionaliniame operos ir baleto teatre, aktyvi šiuolaikinės muzikos atlikėja.  2022 m atliko Julijos vaidmenį Broniaus Kutavičiaus operoje ,,Lokys“ –  Gunta Gelgotė.

arba

Jaunosios kartos solistė, Virgilijaus Noreikos, dabar prof. Astos Krikščiūnaitės klasės auklėtinė, Grand Prix 2022 m. kompozicijų konkurse „Future Symphony“ laimėtoja, sopranas – Salomėja Petronytė.

Strazdas:

šiaulietis Raimundas Juzuitis, devynerius metus dainavęs Šiaulių berniukų chore Dagilėlis, prof. Vladimiro Prudnikovo klasės magistrantas.

Kunigai, moterys ir vyrai – Panevėžio muzikinio teatro choro artistai.

Panevėžio muzikinio teatro orkestras.

Vargonų partija – Arsenijus Esaulkov.

Ir paskutinė atlikėjų mozaikos dalis – brangi mūsų kolektyvui. Mūsų mokykla siekia kompozitoriaus Broniaus Vaidučio Kutavičiaus vardo ir rado puikią sąlyčio taškų galimybę – į spektaklio statymą įsijungia Panevėžio muzikos mokyklos mokytojo Vido Klišio suburtas Liaudies instrumentų ansamblis. Premjeros partnere tampa ir Panevėžio muzikos mokykla.

Visą šią komandą įgarsins, burs, matys, rengs ir jai diriguos:

Vadovaus jaunosios kartos dirigentas, LMTA doktorantas, maestro Juozo Domarko auklėtinis, Imantas Jonas Šimkus, greta studijavęs humanitarines disciplinas Vilniaus universitete: filosofiją, antikinę literatūrą, Platoną bei naujųjų amžių filosofiją, I. Kantą, puikus choro žinovas, kuriantis muziką chorui, nuo 2021 metų pradėjęs eiti Kauno berniukų ir jaunuolių chorinio dainavimo mokyklos Varpelis meno vadovo pareigas. Nuo 2014 metų Imantas Šimkus žurnale Muzikos barai, kaip muzikos kritikas, publikuoja apžvalginius straipsnius.

Muzikos vadovui asistuos - Martynas Bražas.

Scenografuos – Arvydas Gudas, per dešimtmetį jau sukūręs scenografiją 23 spektakliams, 2022 m. rudenį pristatė net dvi savo foto parodas panevėžiečiams – Panevėžio teatre ,,Menas“ – ,,497“, Panevėžio muzikiniame teatre – parodą „21“, kurioje jis įamžino muzikinio teatro ir džiazo kolektyvo „Pan Big Band“ muzikantus.

Šokdins – LMTA Vaidybos režisūros katedros lektorė, japoniško šokio propaguotoja Inga Fontez – Sakurako, iki 2000 metų ji gyveno Vilniuje. Vėliau vyko į Japoniją, Prancūziją, Italiją – naujos studijos, įgytas oficialus menininkės statusas, begalė pasirodymų festivaliuose. Dabar ji – performerė Fontez-Sakurako: japoniško šokio buto propaguotoja, choreografė. Kartu su vyru, legendiniu kompozitoriumi ir electro flamenco šokėju, Philu Vonu vėl grįžo į Vilnių, įkūrė šokio teatrą „Okarukas“. Smalsu, kaip japoniška dvasia priglus prie lietuviškojo Strazdo?

Garsus režisuos - Žilvinas Baronas.

Kostiumų autorė dizainerė Kristina Kruopienytė, viena iškiliausių lietuvių mados dizainerių. Avialinijoms, bankams, telekomunikacijų bendrovėms uniformas praeityje kūrusi dizainerė. 2022 m. sukūrė kostiumus ir Lietuvos operos ir baleto darbuotojams, gimė bordinės spalvos unikali uniforma su naujai atgimusia legendine rūtos šakele. Na, o šių metų darbas – persikėlė į Panevėžio muzikinio teatro sceną.

Ateikim, matykim, džiaukimės, vertinkim, nes viskas praeina greitai ir netikėtai, o scenos menas – juk momentinis, įrašai –  gelbsti, bet ir jie ne amžini, garsas nuskambėjęs – keliauja į tylą, drabužis papuošęs –  ilgainiui sudyla, judesys – rimsta,  šventė – neamžina, jai ruošiamės ilgai, o ji – tik akimirka, tarp praeities ir ateities.... Tai ir mūsų mokyklos istorijos puslapis, pranašaujantis permainas ir naujus vėjus mokyklos veidui ir mokyklos istorijai.