Menu Close

Pianistų pergalė Latvijoje

        Tarptautinėje arenoje įvertinti jaunieji pianistai Tauras Ciganovas, Armandas Sluoksnaitis ir jų mokytoja Solveiga Varašinskaitė, kurie dalyvavo IV tarptautiniame Oskaro Stroko vardo jaunųjų pianistų ir kompozitorių konkurse.

        Šis konkursas vyko Latvijoje, Daugpilio universitete. Konkurse dalyvavo 153 pianistai iš Lietuvos, Latvijos, Estijos, Kinijos, Serbijos ir Lenkijos.

        Konkurso tikslas: skatinti jaunųjų muzikantų fortepijono ir kompozicijos įgūdžių ugdymą, taip pat pagerbti garsų pianistą ir kompozitorių Oskarą Stroką.

        Konkursą sudarė du etapai. Tarptautinė vertinimo komisija (Lietuva, Latvija, Izraelis, Kazachstanas, Suomija, Kinija, Kanada, Serbija) konkurso dalyvius vertino pagal  25 balų sistemą. Daugiausiai balų surinkusieji, 33 pianistai, buvo pakviesti į antrąjį etapą.

        Šio konkurso dalyviai apdovanojami pagal gautus balus: diplomas už dalyvavimą, pripažinimo pažymėjimas, III laipsnio diplomas, II laipsnio diplomas, I laipsnio diplomas ir GRAND PRIX.

        Mokytoja S. Varašinskaitė džiaugiasi, kad jaunieji pianistai skirtingose amžiaus grupėse iškovojo nugalėtojų diplomus:

Armandas Sluoksnaitis –  I laipsnio diplomas

Tauras Ciganovas –  II laipsnio diplomas

        „Labai džiaugiuosi savo mokinių laimėjimu, nes visada malonu būti įvertintam. Tokie įvertinimai leidžia būti matomiems pasaulyje. Šis konkursas – didelis iššūkis. Tai yra didelė atsakomybė reprezentuojant Panevėžio Broniaus Vaidučio Kutavičiaus muzikos mokyklą ir laimė atstovauti  Lietuvai“, – sako mokytoja  S.Varašinskaitė.

 

       

Skip to content