Tarp apdovanotųjų pianistų – ir panevėžiečiai Armandas Sluoksnaitis bei Tauras Ciganovas kartu su savo mokytoja Solveiga Varašinskaite. Jie dalyvavo VII tarptautiniame jaunųjų pianistų konkurse „Klasikos garsai“, kurį organizavo Kelmės Algirdo Lipeikos menų mokykla.
Pagrindinis konkurso tikslas – puoselėjant baroko ir klasicizmo muzikos atlikimo tradicijas atskleisti jaunuosius talentus, jų individualumą bei meistriškumą.
Tiesioginiame konkurse dalyvavo 50 dalyvių iš Vokietijos (Musikschule Euskirchen), Latvijos (Rīga) bei Lietuvos miestų: Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio, Telšių, Radviliškio, Vilkaviškio, Kretingos, Šakių, Pakruojo, Nemenčinės, Pagėgių ir Kelmės.
Virtualiame konkurse dalyvavo 36 dalyviai iš: Lenkijos (Suwałki), Latvijos (Rīga, Ogre, Roja) ir Lietuvos: Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Alytaus, Vievio, Ukmergės, Joniškio, Prienų, Kretingos, Radviliškio, Varėnos ir Ventos meno bei muzikos mokyklų.
Jaunųjų atlikėjų pasirodymus vertino profesionalūs ir kompetentingi vertinimo komisijos nariai iš Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos, Vilniaus muzikos mokyklos „Lyra“, Vilniaus menų studijos „Garsas ir spalva“, Vilniaus rajono Nemenčinės muzikos mokyklos ir Kauno 1-osios muzikos mokyklos.
Dalyviai buvo vertinami pagal septynis kriterijus: meistriškumą, virtuoziškumą, muzikinio teksto interpretaciją, muzikalumą, garso kokybę, artistiškumą ir sceninę kultūrą.
Mokytoja Solveiga Varašinskaitė džiaugiasi savo mokinių pasiekimais: Tauras savo amžiaus grupėje pateko tarp keturiolikos stipriausių konkurso dalyvių, o Armandas – tarp vienuolikos geriausiųjų.
Jaunieji pianistai buvo apdovanoti laureatų diplomais ir nugalėtojų taurėmis:
- Armandas Sluoksnaitis – II vietos laureato diplomas;
• Tauras Ciganovas – III vietos laureato diplomas.
Sveikiname Armandą ir Taurą! Linkime jiems sėkmės, kūrybinio įkvėpimo, atkaklumo ir veržlumo siekiant naujų muzikinių aukštumų bei asmeninės pažangos.





