XX a. pradžioje, akordeonas buvo itin populiarus buitinio muzikavimo ir lengvosios muzikos žanro instrumentas. Bet vėliau, augant visuomenės domėjimuisi šiuo instrumentu, buvo nutarta įsteigti akordeono specialybę mokymo įstaigose. Buvo atidaromos akordeono klasės Lietuvos vaikų muzikos mokyklose, jų tarpe, 1949 metais ir Panevėžio septynmetėje muzikos mokykloje (dabar Panevėžio Broniaus Vaidučio Kutavičiaus muzikos mokykla) – mūsų mokyklos akordeonininkai šiais metais švenčia 75-erių metų jubiliejų!
Šiandien drąsiai galime teigti, kad mokyklos bendruomenė pelnytai didžiuojasi akordeono dalyko mokytojais, kurie su savo ugdytiniais solistais bei įvairiais ansambliais ne tik dalyvauja įvairiuose koncertuose ir festivaliuose mokykloje, mieste; bet vyksta į Lietuvos ir tarptautinius konkursus, festivalius, pelno laureatų vardus.
Džiaugiamės, kad į pirmąjį tarptautinį konkursą – festivalį „Accovelle 2024“, kurio tikslas – ugdyti vaikų ir jaunimo muzikavimo akordeonu meistriškumą ir kūrybinę iniciatyvą, atvyko virš 70 atlikėjų iš Lietuvos – Biržų, Jonavos, Kauno, Kėdainių, Kupiškio, Kuršėnų, Naujosios Vilnios, Panevėžio, Panevėžio r., Pasvalio, Šiaulių, Utenos, Vilniaus; Latvijos – Ikšķiles, Ķekavos, Liepojos, Rygos, Vecumnieko ir Lenkijos, Punsko muzikos ir meno mokyklų, gimnazijų.
Konkurso dalyviai solistų kategorijoje buvo skirstomi į 4 amžiaus grupes, o ansamblių kategorijoje – į 3 amžiaus grupes. Visi mokiniai ir moksleiviai, kurie dalyvavo konkurse, buvo labai gerai pasiruošę, parodė aukštą profesionalumo lygį. Buvo atliekama įvairi muzika, bet daugiausiai skambėjo XX a. lietuvių ir pasaulio kompozitorių kūriniai.
Festivalio – konkurso „Accovelle 2024“ dalyvius sveikino: mokyklos direktorė Žydrūnė Pilkauskienė; Panevėžio miesto savivaldybės Švietimo skyriaus vyriausioji specialistė Audronė Bagdanskienė; buvęs mūsų mokyklos mokinys – mokęsis šviesios atminties mokytojo Antano Talžūno akordeono klasėje – vėliau tapęs žymiu Lietuvos akordeonininku, kuriam 2005 m. buvo suteiktas Meno kūrėjo statusas, dabar LMTA Akordeono katedros profesorius Eduardas Gabnys; raštu sveikinimą atsiuntė LMTA akordeono katedros vedėjas, Lietuvos akordeonininkų asociacijos prezidentas, LMTA profesorius Raimondas Sviackevičius. Nuskambėjo ir muzikinis pasveikinimas, kurį atliko akordeonininkas atlikėjas Laimonas Salijus.
Festivalio – konkurso „Accovelle 2024“ žiuri komisijoms vadovavo: A, A1 kategorijose – Laimonas Salijus – atlikėjas, Kauno Juozo Gruodžio konservatorijos akordeono metodinės grupės pirmininkas, Kauno I-osios muzikos mokyklos akordeono klasės mokytojas ekspertas; A2-A4 ir B1-B3 kategorijose – prof. Eduardas Gabnys. Žiuri nariai – Lietuvos, Latvijos ir Lenkijos iškilūs pedagogai.
Dalyviai buvo apdovanoti Grand Prix, I-II-III vietų laureatų diplomais, gausybe prizų. Jaunuosius atlikėjus parengę mokytojai, taip pat buvo apdovanoti padėkomis ir rėmėjų dovanėlėmis.
Mokyklos bendruomenė nuoširdžiai dėkoja tarptautinio renginio „Accovelle 2024“ koordinatorei, direktorės pavaduotojai ugdymui Daivai Kriščiūnienei; direktorės pavaduotojai ugdymui Jūratei Tarasevičiūtei; organizacinės darbo grupės vadovei, akordeono mokytojai ekspertei Alai Fetingienei, organizacinės darbo grupės mokytojams ir mokyklos darbuotojams.
Nuoširdžiai dėkojame rėmėjams:
Panevėžio miesto savivaldybės Švietimo skyriui;
Panevėžio prekybos centrui „Ryo“;
Panevėžio teatrui „Menas“ ;
Juozo Miltinio dramos teatrui;
Panevėžio Muzikiniam teatrui;
Kino centrui „Garsas“;
Knygynui „Pegasas“;
J. Masiulio knygynui;
„Prezo“ kepyklėlei;
UAB „Panevėžio rytui“;
UAB A. Matulionio įmonei;
Restoranui „Akordai“.
Mokyklos bendruomenė džiaugiasi ir sveikina I-ojo tarptautinio akordeonininkų konkurso-festivalio „Accovelle 2024“ dalyvius:
I vietos laureatų diplomai:
Irmantas Žeižys – mokytojas Saulius Palivonas
Instrumentinis trio:
Dovydas Skuja – birbynė, Rasa Benaitytė – lamzdelis, Irmantas Žeižys – akordeonas.
Mokytojai: Alvyda Beržonienė ir Saulius Palivonas
Šis trio pelnė Nominaciją „ už originalią meninę idėją“
II vietos laureatų diplomai:
Aronas Saltonas – mokytojas Saulius Palivonas
Joris Dirsė – mokytoja Ala Fetingienė
Duetas: Eurika Gasiūnaitė, Benas Vainauskas – mokytoja Danutė Šatrauskienė
III vietos laureatų diplomai:
Karolina Sriubaitė – mokytoja Asta Vinckienė
Artur Guk – mokytoja Asta Vinckienė
Motiejus Gatulis – mokytoja Danutė Šatrauskienė
Akordeonininkų kvartetas: Rasuolė Subačiūtė, Kajus Juzėnas, Elvijus Baranovskis. Irmantas Žeižys – mokytoja Asta Vinckienė