Menu Close

Mažųjų muzikantų krikštynos

Mokykloje nuaidėjo smagi pirmokų krikštynų šventė „Solfedžio miestas“, kurioje netrūko juoko ir geros nuotaikos.

Šventę pradėjo mokytoja Sandra Baronienė, pakvietusi vaikus kartu padainuoti nuotaikingą „Do-Re-Mi“ dainelę iš miuziklo „Muzikos garsai“. Skambi melodija ir gražus vaikų dainavimas iškart sukūrė šventišką nuotaiką. Solo partiją dainavo mokytoja Sandra, fortepijonu pritarė mokytoja Agnė Jakštonienė.

Mokyklos direktorė Žydrūnė Pilkauskienė savo sveikinimo kalboje nuoširdžiai bendravo su pirmokais: domėjosi, ar jie lankosi mokyklos koncertuose, ar jau teko patiems pasirodyti scenoje ir jei teko, tai kaip jie jautėsi pirmųjų pasirodymų metu. Vieni vaikai prisipažino jautę jaudulį, kiti drąsiai sakė, kad scenos nebijoję. Direktorė skatino vaikus vasaros metu susigalvoti savo „burtažodį“, kuris padėtų įveikti sceninį jaudulį.
Taip pat ji smagiai kalbėjosi apie muzikos ženklus – bemolį ir diezą, klausė vaikų, ar jie žino, kiek metų mokysis muzikos mokykloje, bei priminė, kad mokykla pavadinta žymaus lietuvių kompozitoriaus Broniaus Vaidučio Kutavičiaus vardu.
Direktorė pirmokams palinkėjo smagių, saulėtų atostogų ir į antrą klasę sugrįžti paaugusiems, sustiprėjusiems ir kupiniems naujų jėgų.

Vėliau vaikų laukė pirmoji kūrybinė užduotis – sugalvoti savo komandų pavadinimus, susijusius su muzika. Komandos pasirinko originalius pavadinimus: „Smuikai“, „Kiškiai“, „Bemoliai“ ir „Diezai“.

Šventės metu netrūko linksmų žaidimų ir muzikinių užduočių. Vaikai dainavo lietuvių liaudies daineles bei patarles, grojo būgneliais, lazdelėmis, išbandė kūno perkusiją ir kitus muzikavimo būdus. Jiems mokytoja Giedrė Jatautytė pritarė fortepijonu.

Svarbiausia šventės akimirka tapo pirmokų priesaika. Mažieji pažadėjo lankyti mokyklą, koncertuose būti mandagūs klausytojai, pamokų metu stropiai dirbti, sveikintis su mokytojais bei mokyklos darbuotojais. Jie taip pat pasižadėjo mylėti muziką ir šokį, džiaugtis savo bei draugų sėkme, padėti vieni kitiems ir net baigus mokyklą nepamiršti aplankyti savo mokytojų. Priesaiką vainikavo žodžiai: „Tepadeda man Muzika!“

Šventės pabaigoje iškilmingai nuskambėjo pirmokų himnas, patvirtinęs, kad jie jau tapo tikrais mažaisiais muzikantais. Buvo įteiktos simbolinės dovanėlės – pieštukai natelėms rašyti.

Šią jaukią, muzikos ir gerų emocijų kupiną šventę pirmokams parengė mokytojos: Sandra Baroniene, Virgilija Palujanskienė, Rimute Stankuvienė, Vaiva Šateikaitė, Giedrė Jatautytė. Renginį pravedė mokytoja Rasa Jurkienė.

Skip to content