Gegužės 15 dieną Šiaulių 1-ojoje muzikos mokykloje vyko 12-asis Lietuvos jaunųjų atlikėjų festivalis „Šiuolaikinės lietuvių fortepijoninės muzikos paradas 2026“. Festivalio pagrindinis tikslas – skatinti šiuolaikinės lietuvių fortepijoninės muzikos sklaidą, supažindinti jaunuosius atlikėjus su naujausiais lietuvių kompozitorių kūriniais bei turtinti mokinių repertuarą šiuolaikine lietuviška muzika.
Renginyje dalyvavo daugiau nei 80 jaunųjų atlikėjų iš 13 – os Lietuvos meno ir muzikos mokyklų. Skambėjo kompozitorių kūriniai solo fortepijonui, fortepijoniniams bei kameriniams ansambliams.
Mūsų mokyklai šiame festivalyje atstovavo jaunoji 1 klasės pianistė Kateryna Vintsiūnaitė, kurios mokytoja Neringa Meškelienė. Nors Kateryna dar tik žengia pirmuosius žingsnius muzikinėje veikloje ir kaupia sceninę patirtį, festivalyje ji pasirodė drąsiai, muzikaliai ir užtikrintai.
Sveikiname Kateryną ir jos mokytoją Neringą, linkime sėkmės tolimesniame muzikiniame kelyje ir daug įsimintinų pasirodymų scenoje.
