Gegužės 15 dieną Vilniuje vyko XXIV nacionalinis Balio Dvariono pianistų ir stygininkų konkursas, subūręs net 133 talentingiausius jaunuosius Lietuvos atlikėjus į Nacionalinę M. K. Čiurlionio menų mokyklą. Tarp jų – ir mūsų mokyklos kanklininkė Marija Briedytė, jau ne vienerius metus sėkmingai dalyvaujanti šiame prestižiniame renginyje.
Marijos muzikinis kelias Balio Dvariono konkurse pažymėtas nuosekliu darbu, atkaklumu ir reikšmingais pasiekimais. 2024 metais ji tapo Vilniaus regioninio etapo nugalėtoja, varžydamasi su stipriausiais jaunaisiais atlikėjais. 2026 metais talentas, atkaklumas ir meilė muzikai atnešė dar vieną gražų įvertinimą – Marija tapo XXIV nacionalinio Balio Dvariono konkurso diplomante.
Konkurse Marija kartu su koncertmeistere Loreta Mažulyte atliko šią programą:
- Johan Georg Albrechtsberger – „Koncertas arfai“ C-dur;
- Tsovinar Hovhannisyan – „Ekspromtas“;
- Balys Dvarionas – „Žiemos eskizai“, Nr. 2 „Su rogutėm nuo kalniuko“.
Mokytoja Snieguolė Alijošaitienė džiaugiasi savo mokinės pasiekimais, talentu ir darbštumu:
„Dirbti su tokia talentinga ir jautria mokine yra tikra dovana ir įkvėpimas man, kaip pedagogei. Kanklių skambesys tokiame profesionaliame kontekste reikalauja ypatingo pasirengimo, susikaupimo ir didelio darbo. Kanklės – nepaprastai jautrus ir subtilus instrumentas. Marija sugebėjo suvaldyti didžiulį jaudulį, įtaigiai atlikti programą ir padovanoti klausytojams tikrą muzikinę magiją. Esu be galo laiminga ir didžiuojuosi, kad jos kanklių skambesys taip ryškiai nuskambėjo prestižiniame Balio Dvariono konkurse.“
Dėkojame Marijai už nuoširdų darbą, atkaklumą, daugybę įsimintinų pasirodymų ir muzikinių akimirkų, kurios dar ilgai išliks mūsų, o ypač jos mokytojos, atmintyje. Linkime, kad naujas gyvenimo etapas atneštų Marijai drąsos, įkvėpimo, prasmingų atradimų ir sėkmės siekiant savo svajonių.





