Menu Close

„Ką man sakot, kanklelės“ – koncertas, skirtas Kanklių metams

2026-ieji Lietuvoje paskelbti Kanklių metais. Šią iniciatyvą paskelbė Etninės kultūros globos taryba, minint 120 metų sukaktį nuo pirmojo Lietuvoje kanklių ansamblio įkūrimo Skriaudžiuose 1906 metais. Šia proga visoje Lietuvoje organizuojami koncertai, edukaciniai užsiėmimai, parodos ir kiti tradicinės muzikos renginiai, skirti kanklių muzikai, jos istorijai bei lietuvių kultūros paveldo puoselėjimui.

Koncertą „Ką man sakot, kanklelės“ gegužės 17 dieną organizavo Panevėžio rajono muzikos mokykla. Renginys vyko Krekenavos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bazilikoje.

Koncertinėje programoje dalyvavo folkloro, chorų ir tautinių instrumentų kolektyvai iš Panevėžio bei Pasvalio rajonų. Mūsų mokyklai atstovavo kanklių ansamblis „Ašarėlė“, suaugusiųjų tradicinių kanklių ansamblis (kolektyvų vadovė Rima Mureikienė) bei Tautinių instrumentų orkestras (vadovai Jolanta Virginija Klišienė ir Vidas Klišys).

Po renginio visi dalyviai buvo apdovanoti specialiai pagamintais trimačiais medaliais su kanklių simbolika bei vaišinami gardžiu tortu.

Skip to content