Bandomoji svetainės versija. Atsiprašome už laikinus nepatogumus.

Panevėžio muzikos mokykla

Solfedžio konkursai

Kovo mėnuo buvo dosnus solfedžio konkursais. Panevėžio muzikos mokyklos mokytojos Audronė  Bružienė ir Daiva Pokvytienė organizavo kasmetinį solfedžio konkursą „Rašau diktantą“. Jame dalyvavo keliamųjų ir baigiamųjų klasių mokiniai. Muzikinio diktanto užrašymas, kaip ir klausos analizė, yra žinių ir įgūdžių rezultatas. Todėl visuose solfedžio konkursuose yra svarbiausia rungtis. Keliamųjų klasių mokiniai gausiai dalyvavo ir atliko mažiau sudėtingas  užduotis. Geriausieji apdovanoti   laureato diplomais. Kur kas sudėtingesnes užduotis atliko vyresnieji, baigiamųjų klasių mokiniai.  Reikėjo teisingai ir tvarkingai užrašyti 8 taktų melodiją. Darbai įvertinti. Įteikti laureato diplomai:  

I vieta

Austėja Filomena Valonytė, Igoris Romanenko (mokyt.  A. Urbonavičienė)

II vieta

Aistė Kriščiūnaitė (mokyt. D. Pokvytienė),  

Pijus Šukys (mokyt.  A. Urbonavičienė)

III vieta

Rebeka Skrudupė , Joris Jaloveckas, Emilija Želvytė ( mokyt. D. Pokvytienė)

Ignas Kerulis. Urtė Zarankaitė (mokyt. A. Urbonavičienė)

Kovo 18 dieną, Kauno J. Gruodžio konservatorijoje įvyko respublikinis solfedžio konkursas „Kaunas 2023“.   Ilgametes tradicijas  puoselėjantis  konkursas, skirtas  skatinti moksleivių susidomėjimą ir motyvaciją mokantis solfedžio ir muzikos teorijos dalykų.

Mūsų mokyklai atstovavo dvi 6 klasės mokinės: Patricija  Skecenytė (mokyt. G. Jatautytė), Rugilė Indriekutė ( mokyt. V. Šateikatė).  

Dalyviai individualiai atliko 7 rungtis.  Pirmą kartą vyko  „Protmūšis“.

Džiaugiamės rezultatais ir sveikiname  laureates: Rugilę Indriekutę - II vieta, Patricija Skecenytė - III vieta.

Kovo 25 d. Vilniuje Lyros muzikos mokykloje vyko IX Lietuvos mokinių konkursas „Muzikos olimpas“. Dalyvavo 1-8 kl. muzikos ir meno mokyklų mokiniai. Konkurso tikslas yra plėtoti muzikos ir meno mokyklų dalykų mokytojų bendradarbiavimą, skatinant mokinių muzikinę kūrybinę raišką. Dalyviai, pagal klases buvo suskirstyti į 3 kategorijas, reikėjo atlikti tris užduotis: kūrinio atlikimas, kūrinio pristatymas ir motyvacinis pokalbis, solfedžio diktanto užduotis.

Mūsų mokyklai, I kategorijoje atstovavo tautinių instrumentų metodinės grupės mokiniai: Kristijonas Taminskas (mokyt. V. Klišys, solfedžio mokyt. V. Šateikatė), Sofija Salomėja Kuprėnaitė (mokyt. J. V. Klišienė, solfedžio mokyt. G. Jatautytė). Kūrinio pristatymo ir motyvacinio pakalbio užduotims parengė mokyt. R. Stankuvienė ir G. Jatautytė. Koncertmeisterė J. Kasmauskienė.  

Sveikiname mokinius jų mokytojus ir džiaugiamės puikiais rezultatais:

Kristijoną Taminską - I vieta;

Sofiją Salomėją Kuprėnaitę - II vieta.